číslo účtu MPP 9999922/0800

Darujte radost, ne věci!

Máte chuť věnovat svým blízkým netradiční dárek a přitom podpořit přírodu České republiky? Pokud ano, tak to jste na pravém místě. Český svaz ochránců přírody nabízí darovací certifikáty, které nejen potěší, ale díky nim budeme moci vykoupit místa s cennou přírodou, která do budoucna ochráníme před zástavbou či jinými necitlivými zásahy a přiměřenou péčí udržíme nebo zvýšíme přírodní bohatství těchto ostrůvků života.

Přírodu lze chránit různými způsoby. Jeden z nejúčinnějších přístupů je vykoupit konkrétní pozemky do vlastnictví neziskové organizace a o přírodní bohatství na místě pečovat dle nejlepšího vědomí a svědomí. Tato myšlenka, která má v zahraničí velký úspěch, nás oslovila. Od roku 2003 Český svaz ochránců přírody vykupuje pozemky do vlastnictví a garantuje na nich péči, která maximálně podpoří místní biotop nebo konkrétní druhy a živočichy.  Pokud si vyberete některý z nabízených certifikátů, přispějete na sbírku Místo pro přírodu a pomůžete nám dál rozvíjet myšlenku soukromých rezervací a tím ochráníte kousky české nebo moravské přírody. Třeba mokřad, „prales“ nebo květnatou louku. Díky Vaší pomoci budou mít zvířata i rostliny kde žít. 

Darovací certifikáty

Nabízíme několik typů darovacích certifikátů, díky kterým můžete podpořit sbírku Místo pro přírodu.

První možností jsou zážitkové certifikáty, díky kterým můžete vyrazit na exkurzi vedenou odborníkem na danou lokalitu. Nabízíme výlet do „pralesa“ Ščúrnica – Pralesní dobrodružství, na orchidejovou louku Milská stráň – Růžové z nebe nebo na stráň ve Vimerpku – Ovčí ráj. Tyto certifikáty proměňujeme za dar 600 Kč v základní variantě, případně za 5 000 Kč v exkluzivní variantě.

Další možností je edice Daruj kousek přírody. V této edici nabízíme sedm variant certifikátu a jeden proměňujeme za dar 100 Kč a více.

Nakonec nabízíme speciální certifikát přímo k Vánocům. Jsou na něm vyobrazena dvě malá liščata a tento certifikát také nabízíme za dar 100 Kč a více.

Jak získat certifikát?

Můžete objednat přes náš objednávací formulář 

Anebo přes telefon (+420 222 516 115) či přes email (mistoproprirodu@csop.cz).

V případě objednávky přes email nebo telefon uveďte prosím jaké certifikáty chcete, způsob doručení, výši daru a zda si přejete potvrzení o daru. 

Důležité informace

Certifikáty proměňujeme za dar na sbírkový účet Místo pro přírodu. Veškerý výtěžek z certifikátů jde přímo na sbírku a tím přímo podporujete výkupy. Dary z certifikátů „Pralesní dobrodružství“ a varianta č. 1 z edice Daruj kousek přírody (kousek pralesa) jdou přímo na výkupy lokality Ščúrnica.

Číslo sbírkového účtu: 9999922/0800

IBAN: CZ18 0800 0000 0000 0999 9922

Variabilní symbol není třeba zadávat.

Pokud je to možné, prosíme o poznámku do kolonky „zpráva pro příjemce“: ideálně příjmení objednavatele a text „darovací certifikáty“.

Platby preferujeme přímo na účet, lze ale posílat i přes server Daruj správně (zde ale máme vyšší náklady spojené s darem) nebo přes složenku (na požádání rádi zašleme předvyplněnou).

Certifikáty zasíláme primárně nevyplněné – věnování tak můžete napsat přímo vy.

Osobní vyzvednutí je možné na adrese Domu ochránců přírody (Michelská 5, Praha 4), v ostatních případech zasíláme certifikáty pomocí České pošty.

Poštovné hradíme z jiných zdrojů, pokud nám chcete s touto položkou finančně pomoci, budeme jedině rádi. 

Vánoce 2021

Doručení poštou do Vánoc by mělo platit pro objednávky odeslané do 14. prosince 2021. 

Objednávky na poslední chvíli lze řešit certifikáty zaslané elektronickou cestou. 

Osobní vyzvednutí lze učinit do 22. prosince 2021.


Seznam certifikátů

Váš certifikátovací seznam je prázdný
Prohlédnout obchod

Aktuální stav konta

952 810 Kč (12.10.2021)

Děkujeme!

Od roku 2003, kdy byla kampaň Místo pro přírodu zahájena, již bylo vykoupeno
170 hektarů na 44 lokalitách

Ikona Facebook   Facebook

ikona RSS   RSS

Český svaz ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4
tel.: 222 516 115, 222 511 496
info@mistoproprirodu.cz

Sbírka povolena rozhodnutím Magistrátu hl. m. Prahy č.j. S-MHMP/1554784/2015.
Vytvoření těchto stránek podpořilo v roce 2010 Ministerstvo životního prostředí. Stránky MPP využívají redakční systém WordPress.
© Český svaz ochránců přírody, 2010  |  Webdesign © Jana Štěpánová RedGreenBlue, 2010  |  Realizace: Jaroslav Síbrt, 2010.