číslo účtu MPP 9999922/0800

Podpořte nás

Česká příroda potřebuje Vaši pomoc. Vážíme si každého příspěvku, i ta nejmenší částka může rozhodnout, zda budeme moci vhodný pozemek odkoupit či nikoliv.

Aktuálně potřebujeme dary na výkup lokality Zbytka. Pokud chcete vědět víc, navštivte prosím naši stránku, která se věnuje lokálním kampaním. 

Víme, kam směřujeme

Český svaz ochránců přírody založil sbírku Místo pro přírodu v roce 2003 s cílem vykupovat různorodé lokality, které si zaslouží naši péči a ochranu. Proto najdete mezi vykoupenými lokalitami lesy, louky, stepi, mokřady, ale i opuštěnou cihelnu či bývalé odkaliště. Díky sbírce můžeme ochránit nejen velmi cenná místa v naší krajině, ale i přírodu „běžnější“, která také ubývá raketovou rychlostí. Stejně tak se pouštíme do projektů, v rámci kterých vykupujeme pozemky ve špatném stavu a přírodu tam aktivně vracíme. Příkladem může být nově vykoupený kus Ščúrnice, kde je nyní smrková monokultura. V následujících letech chceme na toto místo vrátit les s přirozenou skladbou dřevin.

Pomůžete nám?

Sbírka Místo pro přírodu byla založena za účelem získání finančních prostředků na výkupy pozemků a proplacení administrativních úkonů související s výkupem. Děkujeme Vám, že jste se rozhodli, spolu s námi, udělat Místo pro přírodu.

Jak přispět?

Převodem na sbírkový účet

Bankovní převod daru přímo na sbírkový účet je pro nás nejlepším způsobem, jak příspěvek získat. Dar se na sbírkový účet připíše rychle a platba není spojena s vedlejšími poplatky. Darovat můžete jak jednorázovou částku, tak si můžete nastavit trvalý příkaz.

Základní informace

  • Číslo sbírkového účtu: 9999922/0800
  • IBAN sbírkového účtu: CZ18 0800 0000 0000 0999 9922
  • Příspěvky na konkrétní lokality
  • Potvrzení o daru

Daruj správně

Uživatelsky velmi přátelský způsob darování. Můžete zde využít platbu online, stejně tak nastavit posílání darů jednorázově, ale i pravidelně. Nevýhodou jsou pro nás vyšší náklady spojené s darem, které jsou použité na pokrytí technického zázemí portálu Daruj správně. Podobně jako u převodu přímo na účet, je tento způsob darování velmi bezpečný. Portál Daruj správně spravuje Fórum dárců.

Základní informace

  • Přispět můžete zde
  • Nelze přispět na konkrétní lokalitu
  • Potvrzení o daru můžete získat přímo na stránkách Daruj správně

Složenka

Pokud preferujete tento způsob darování, rádi Vám na požádání zašleme předvyplněné složenky. Pište za tímto účelem na email mistoproprirodu@csop.cz nebo volejte na 222 516 115.

Přijaté dary jdou na jeden účet, ze kterého se čerpá podle aktuálně vyjednaných výkupů na různých lokalitách. Pokud si přejete přispět na konkrétní lokalitu, můžete za pomoci variabilního symbolu přispět na některou z „lokálních kampaní“ a nebo nás můžete kontaktovat a domluvíme se individuálně.


Seznam certifikátů

Váš certifikátovací seznam je prázdný
Prohlédnout obchod

Aktuální stav konta

825 746Kč (15.9.2021)

Děkujeme!

Od roku 2003, kdy byla kampaň Místo pro přírodu zahájena, již bylo vykoupeno
170 hektarů na 44 lokalitách

Ikona Facebook   Facebook

ikona RSS   RSS

Český svaz ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4
tel.: 222 516 115, 222 511 496
info@mistoproprirodu.cz

Sbírka povolena rozhodnutím Magistrátu hl. m. Prahy č.j. S-MHMP/1554784/2015.
Vytvoření těchto stránek podpořilo v roce 2010 Ministerstvo životního prostředí. Stránky MPP využívají redakční systém WordPress.
© Český svaz ochránců přírody, 2010  |  Webdesign © Jana Štěpánová RedGreenBlue, 2010  |  Realizace: Jaroslav Síbrt, 2010.