číslo účtu MPP 9999922/0800

Ostatní

ikona ostatní novinky Velkorysý dar Kraje Vysočina na výkup Skřivánku

Ostatní | 9. 5. 2024

Kraj Vysočina se rozhodl podpořit výkup lokality Na Skřivánku velkorysým darem. Tímto máme tedy na Skřivánek „vybráno“ a jakmile dar dorazí na účet, můžeme se pustit do podepisování kupních smluv. Velmi děkujeme nejen Kraji Vysočina, ale všem, kdo jakoukoli částkou výkup podpořili.
Kampaň Místo pro přírodu tím samozřejmě nekončí. Veškeré peníze, které dorazí nad potřebnou částku, budou využity na další výkupy přírodně zajímavých lokalit. Některé už se rýsují…

ikona ostatní novinky Výtvarná soutěž na podporu Skřivánku – vítězové a aukce

Ostatní | 19. 3. 2024

Jak dopadla výtvarná soutěž na podporu Skřivánku? Nad očekávání. Sešlo se několik stovek krásných děl a vybírat vůbec nebylo jednoduché. Nakonec bylo rozhodnuto takto:
 
Kategorie 3-6 let:
1. místo – Barbora Čajková
2. místo – Marie Budeková
3. místo – Edvard Honěk
Cena poroty – Adéla Šobrová
 
Kategorie 7-11 let:
1. místo – Ada Polesná
2. místo – Sofia Danková
3. místo – Anna Hajská
Cena poroty – Josefína Chmelířová
 
Kategorie 12-15 let:
1. místo – Ema Habrová
2. místo – Barbora Šubrtová
3. místo – Karolína Filgasová
Cena poroty – Barbora Karásková
 
Kategorie 16-18 let:
1. místo – Filip Meszáros
2. místo – Vít Nožka
3. místo – Anna Sýkorová
 
Výhercům gratulujeme a všem účastníkům soutěže moc děkujeme a vítězům gratulujeme. V brzké době od nás obdrží zajímavé ceny.
 
Dnes vstoupila akce do další fáze – byla vyhlášena dobročinná aukce vybraných výtvarných děl. Na fotografie dražených děl, pod něž lze psát nabízené částky, se můžete podívat na facebooku ČSOP. Aukce bude probíhat do 2. 4.
 
Tisková zpráva ke stažení zde.

ikona ostatní novinky Dražba ručně malovaných kravat ve prospěch Skřivánku

Ostatní | 29. 2. 2024

Na facebookovém profilu Českého svazu ochránců přírody probíhá ode dneška až do 10. března dražba dvou originálních ručně malovaných kravat, které na podporu výkupu lokality Na Skřivánku vytvořila a darovala paní Olga Pikousová. Srdečně děkujeme!

Na kravatách můžete nalézt čolka obecného, vachtu trojlistou, larvu vážky, zábělník bahenní, vážku, rašeliník, splešťuli blátivá či ještěrku.

Dražba kravat zde

 

 

ikona ostatní novinky Mladí výtvarníci Skřivánku

Ostatní | 29. 1. 2024

Český svaz ochránců přírody vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti a mládež na podporu výkupu lokality Na Skřivánku. Úkolem je vyobrazit vážku jasnoskvrnnou nebo zábělník bahenní nebo sýce rousného a zaslat do konce února na adresu Českého svazu ochránců přírody. Vybraná soutěžní díla budou zpeněžena formou internetové aukce, jejíž výtěžek bude použit na záchranu lokality Na Skřivánku. Na vítěze v jednotlivých kategorií krom toho čekají zajímavé odměny.

Více informací v letáku ke stažení. Děkujeme za jeho šíření.

ikona ostatní novinky Skřivánek stále žádá o podporu

Ostatní | 26. 1. 2024

Jak to aktuálně vypadá s kampaní na výkup lokality Na Skřivánku, rozlehlého mokřadního území na Jihlavsku? Máme vybráno něco málo přes 1,5 miliónu. Ještě nám schází 2 milióny, které musíme sehnat do konce května! Pomozte prosím.

Příspěvky lze posílat na známý účet veřejné sbírky Místo pro přírodu 9999922/0800.

Aktuální stav konta a další informace o lokalitě i nabízených odměnách pro dárce najdete na skrivanek.mistoproprirodu.cz

ikona ostatní novinky Letáček pro výkup lokality Na Skřivánku

Ostatní | 14. 12. 2023

Kampaň na výkup lokality Na Skřivánku má svůj plakátek. Ke stažení a vytištění zde: www.mistoproprirodu.cz/wp-content/uploads/2023/12/plakatek-kampan-skrivanek.pdf. Takže pokud víte, kde by i tato forma propagace mohla někoho oslovit, prosím využijte a šiřte :-) Peníze na výkup se postupně scházejí, ale ještě stále jich chybí moc!

Bližší info o kampani na skrivanek.mistoproprirodu.cz

ikona ostatní novinky Dejme dárek přírodě aneb kampaň na výkup zajímavé lokality na Vysočině

Ostatní | 4. 12. 2023

Milí přátelé,

obracíme se na Vás s mimořádnou prosbou. Pojďme společně zachránit krásnou lokalitu, která je srdcem Vysočiny. Říká se jí Na Skřivánku. Je to velmi rozmanité území s rozsáhlými mokřady, potůčky, vrbinami a lesy.  A je nyní na prodej.  Téměř 8 hektarů pozemků!

Na Vysočině se nám už podařilo vykoupit a oživit několik menších mokřadů (Chvojnov, V Krejdách), ale tohle je výzva! Abychom přírodu Na Skřivánku mohli ochránit, musíme ji do konce května 2024 koupit. Cena je 3,5 miliónu korun.

Pojďte do toho prosím s námi!

Pro dárce jsou připravené i zajímavé odměny. Od speciálních darovacích certifikátů přes odborné exkurze, ručně malovaná trika či možnost zkusit si, jak se bagruje tůň, až po právo si první tůň Na Skřivánku pojmenovat.

Kde se dozvíte více? Na skrivanek.mistoproprirodu.cz

Děkujeme jménem sýců, vážek, zábělníků a všech dalších živočichů a rostlin, které Na skřivánku žijí či by mohli žít, pokud se o lokalitu budeme správně starat.


Od roku 2003, kdy byla kampaň Místo pro přírodu zahájena, již bylo vykoupeno
196 hektarů na 56 lokalitách

Ikona Facebook   Facebook

ikona RSS   RSS

Český svaz ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4
tel.: 222 516 115, 222 511 496
info@mistoproprirodu.cz

Sbírka povolena rozhodnutím Magistrátu hl. m. Prahy č.j. S-MHMP/1554784/2015.
Vytvoření těchto stránek podpořilo v roce 2010 Ministerstvo životního prostředí. Stránky MPP využívají redakční systém WordPress.
© Český svaz ochránců přírody, 2010  |  Webdesign © Jana Štěpánová RedGreenBlue, 2010  |  Realizace: Jaroslav Síbrt, 2010.