číslo účtu MPP 9999922/0800

Ostatní

ikona ostatní novinky Pohlednice Místa pro přírodu

Ostatní | 16. 12. 2021

Díky grantové podpoře Ministerstva životního prostředí jsme vydali speciální sadu osmi pohlednic s fotografiemi rostlin a živočichů typických pro vykoupené lokality. Pohlednice od nás jako malý předvánoční dárek obdrželi všichni stálí dárci. Ještě na skladu pár desítek sad máme a tak je budeme průběžně až do vyčerpání zásob zasílat těm, kdo podpoří Místo pro přírodu částkou minimálně 5000 korun (samozřejmě za předpokladu, že nám sdělí svojí adresu).

ikona ostatní novinky Víkendy pro přírodu

Ostatní | 28. 6. 2021

Chcete přírodě pomoci i jinak, než finančním příspěvkem na výkupy? Přiložte své ruce k dílu při údržbě cenných přírodních lokalit. Přehled akcí naleznete na www.vikendproprirodu.cz. Leckteré se konají i na vykoupených či k výkupu připravovaným lokalitám.

ikona ostatní novinky Setkání dárců v Bílých Karpatech

Ostatní | 13. 6. 2021

Včera proběhlo tradiční setkání dárců Místa pro přírodu, tentokrát v severní části Bílých Karpat. Navštívili jsme vzájemně sousedící lokality Dobšena, Stráž a Javorůvky. Krásně rozkvetlé horské louky i zajímavá zoologická pozorování (například ořešník kropenatý), pětatřicet účastníků… 

Na fotografie ze setkání se můžete podívat na facebooku Místa pro přírodu.

ikona ostatní novinky Místo pro vážky – pomozte nám s mapováním vážek

Ostatní | 20. 5. 2021

Letošní rok vyhlásil Český svaz ochránců přírody jako Rok vážek. Rádi bychom při té příležitosti zmapovali vážky na naších „místech pro přírodu“. Pomoci nám v tom můžete i vy! Pokud při návštěvě některé z vykoupených lokalit zahlédnete vážku, pokuste se jí vyfotit a spolu s datem a místem pozorování (ideálně souřadnice, stačí ale i jméno lokality) nám fotografie pošlete. Bude-li z fotografie možné určit druh, dostanete od nás informaci, kterou že vážku se vám vlastně podařilo spatřit. A nejzdařilejší fotografie budeme průběžně – samozřejmě s uvedením autorů – zveřejňovat na Facebooku Místa pro přírodu.
Fotografie prosím posílejte buď na mail mistoproprirodu@csop.cz, nebo prostřednictvím „Poslat zprávu“ na výše zmíněném facebookovém profilu.
Těšíme se na vaše zajímavé fotoúlovky.

ikona ostatní novinky Pomůžete zachránit hořeček nahořklý?

Ostatní | 30. 4. 2021

Právě vzniká už druhá „soukromá rezervace“ kriticky ohroženého hořečku nahořklého. Po Hořečkové stráni u Velkého Vřešťova v Podkrkonoší (http://www.mistoproprirodu.cz/…/horeckova-stran-u-vrestova) kupujeme další dosud nechráněnou lokalitu s výskytem této krásné podzimní květiny. Tentokrát v Polabí, na pomezí Nymburska a Českobrodska.
Pomůžete nám? Konto Místa pro přírodu: 9999922/0800

ikona ostatní novinky Podpora z Norských fondů

Ostatní | 13. 4. 2021

Tůně v Lyngu, ochrana přirozeného zmlazení v Jindřišském údolí, rozšíření Hořečkové stráně, obnova pastvin v Ještěrčím ráji… To všechno a ještě mnoho dalších užitečných aktivit nám bylo podpořeno z Norských fondů. Dnes dorazilo rozhodnutí ministra o přidělení dotací. Máme velikou radost!

ikona ostatní novinky Středoškoláci pomohli sbírce Místo pro přírodu.

Ostatní | 30. 12. 2019

Studenti ze Střední průmyslové školy sdělovací techniky v Panské (Praha) uspořádali 20. prosince 2019 benefiční jarmark, díky kterému se podařilo vybrat neuvěřitelných 21 tisíc korun. Celá částka putovala na sbírkový účet Místo pro přírodu. Prostředky budou v nejbližší době využity k výkupu další lokality a tím ke zřízení nové nebo k rozšíření již existující soukromé rezervace pod hlavičkou Českého svazu ochránců přírody.

Moc děkujeme za úžasnou organizaci, za vybrání projektu Místo pro přírodu a za veškerou snahu a pomoc. A samozřejmě největší dík všem, kteří na jarmarku nakoupili a podpořili tak celou benefici.


Aktuální stav konta

1 733 601 Kč (15.1.2022)

Děkujeme!

Od roku 2003, kdy byla kampaň Místo pro přírodu zahájena, již bylo vykoupeno
176 hektarů na 45 lokalitách

Ikona Facebook   Facebook

ikona RSS   RSS

Český svaz ochránců přírody
Michelská 5, 140 00 Praha 4
tel.: 222 516 115, 222 511 496
info@mistoproprirodu.cz

Sbírka povolena rozhodnutím Magistrátu hl. m. Prahy č.j. S-MHMP/1554784/2015.
Vytvoření těchto stránek podpořilo v roce 2010 Ministerstvo životního prostředí. Stránky MPP využívají redakční systém WordPress.
© Český svaz ochránců přírody, 2010  |  Webdesign © Jana Štěpánová RedGreenBlue, 2010  |  Realizace: Jaroslav Síbrt, 2010.